KONST / Ramar / Ramar 7821632
*
nr 782 1632
Ramar
5 st, olika
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 19:37:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 08:36:15
1
200 kr
7/10 11:37:34
2
150 kr
7/10 20:04:22
3
Vinnande bud
8/10 12:12:59
1
300 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olika ramar
-
3132 Tavelram
förgylld, yttermått inklusive ram: 130x57 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
4240 Tavelramar
3 st. Yttermått: 34x29,5,45x33, samt 43x53, innerm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:10
-
4258 Tavelramar
5 st, yttermått inklusive ram: 32x40-74x90 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:10
*
Ramar
nr 782 1632
Ramar
5 st, olika
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/10 08:36:15 | 1 | 200 kr |
7/10 11:37:34 | 2 | 150 kr |
7/10 20:04:22 | 3 | Vinnande bud |
8/10 12:12:59 | 1 | 300 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olika ramar
-
3132 Tavelram
förgylld, yttermått inklusive ram: 130x57 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
4240 Tavelramar
3 st. Yttermått: 34x29,5,45x33, samt 43x53, innerm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:10 -
4258 Tavelramar
5 st, yttermått inklusive ram: 32x40-74x90 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:10